مدیریت مزایای رقابتی

مزیت رقابتی یک شایستکی عمیق در سازمان است که آن سازمان یا شرکت را قادر به خلق و ارائه ارزشی منحصربفرد به مشتریانش می نماید. بقول جک ولش، اسطوره مدیریت «مزیت رقابتی توانایی یک سازمان برای یادگیری و تبدیل سریع آن به ارزش برای مشتریانش است.» بدیهی است مزیت رقابتی ضامن پایداری، رشد و سودآوری هر سازمانی است. با این وجود، پیشرفت های تکنولوژیک، تغییرات اساسی در محیط کسب و کار و تغییر انتظارات روز افزون مشتریان، مزایای رقابتی سازمان ها و شرکت ها را به چالش کشانده است. از دیدگاه ما در گروه مشاوران کسب و کار رویکرد، راستی آزمایی (یا به قول خودمان تست اسید) هر مزیت رقابتی، توجه مشتریان به آن و وفادارسازی مشتریان به یک سازمان، شرکت یا برند از طریق آن است.

از دیدگاه ما در گروه مشاوران کسب و کار رویکرد، مهمترین مزیت رقابتی یک سازمان «فرهنگ سازمانی» است که برای رقبا قابل کپی برداری نیست. با این حال یک سازمان برای رقابت در محیط کسب و کار نیازمند شایستگی های کارکردی و مزایای رقابتی ملموس و پایداری است که از دید مشتریان قابل سنجش و ارزیابی باشد. بی شک سرمایه گذاری در مسیر خلق و نگهداری مزایای رقابتی، امری خطیر، ضروری و پرهزینه است. شاید از دیدگاه برخی ها عصر مزیت رقابتی به پایان رسیده باشد، اما برای مزیت رقابتی مهمترین گام در نیل به دستیابی به مزیت ممیزه است .

ما در گروه مشاوران کسب و کار رویکرد با ارائه خدمات خود در قالب نوآوری هایمان به ویژه ®StrategyLab ®Approach Toolkit و Enablement Center به سازمان و شرکت ها در مسیر دستیابی به مزایای رقابتی پایدار یاری می رسانیم.

چه کمکی از ما ساخته است؟

مشاوران و کارشناسان ما در گروه مشاوران کسب و کار رویکرد، همواره آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به سئوالات شما هستند. برای تماس با مشاوران ما و ارسال سئوالات و درخواست های خود، اینجا را کلیک کنید!

آیا با مشکلات شما آشنایی داریم؟

مشاوران و کارشناسان ما در گروه مشاوران کسب و کار رویکرد، به نیازها و چالش های کلیدی شما در بیش از 100 حوزه تخصصی پاسخ ها و راهکارهای جامع و اثربخشی را ارائه می دهند. برای آشنایی بیشتر با حوزه های تخصصی و دانش ما، اینجا را کلیک کنید!

آیا در صنعت شما کارا هستیم؟

مشاوران و کارشناسان ما در گروه مشاوران کسب و کار رویکرد، به شرکت ها، سازمان ها، برندها و بنگاه های اقتصادی فعال در بیش از 50 حوزه تولیدی، صنعتی، فنی و خدماتی خدمات مشاوره ای و اجرایی خود را ارائه می نمایند. برای آشنایی بیشتر با این حوزه ها، اینجا را کلیک کنید!